Nadal się rozwijamy, więc nieustannie…

… szukamy najlepszych agentów nieruchomości! Jeśli tytuł i początek tego tekstu brzmi jak ogłoszenie, to… dobrze brzmi. Bo to jest ogłoszenie, tyle że blogowe. Więc do rzeczy – bez „bawełny” i sztampy.

Rekrutowanie przez… zniechęcanie

Aby nie tracić wspólnego czasu, zróbmy wstępną selekcję. Nietypową, bo będziemy Cię zniechęcać. Jeśli nam się nie uda, to prawdopodobnie pasujesz do naszego zespołu! Przeczytaj więc poniższe przestrogi i albo skwituj je uśmiechem, albo napisz na adres: experts@remax-polska.pl. Może zaprosimy Cię na rekrutacyjną kawę. A tymczasem…

Kawa na ławę!

 • Nie oferujemy pracy na etat i stałego wynagrodzenia. Będziesz przedsiębiorcą!
 • Jako agent musisz być dostępny telefonicznie niemal przez cały dzień, także w weekendy.
 • Mobilność i dyspozycyjność to podstawa: czas i miejsce Twoich zadań określą klienci!
 • Jeśli koncentrujesz się na problemach, a nie na ich rozwiązywaniu – nie dasz sobie rady.
 • Nie możesz być pasywny komunikacyjnie i zamknięty na relacje. Odbieranie telefonu, oddzwanianie, odpisywanie na maile, inicjowanie kontaktów musi być Twoim nawykiem!
 • Jeśli z natury jesteś pesymistą i widzisz „szklankę do połowy pustą” – szybko się poddasz.
 • Twoja rywalizacja z innymi agentami nie może wykluczać współpracy. Musisz rozumieć, że na koleżeńskim współdziałaniu wszyscy na dłuższą metę zyskują.
 • Jeśli masz tendencje do szukania usprawiedliwień, uników i cudzej winy, to często możesz mieć rację, ale nigdy nie osiągniesz sukcesu!
 • Dostaniesz rozpoznawalną markę, dobrze wyposażone biuro, wsparcie organizacyjne, wartościowe kontakty, szkolenia, know-how… Ale tylko od Ciebie będzie zależało, czy te cenne „narzędzia” dobrze wykorzystasz.
 • Jeśli szybko się męczysz i często chorujesz, w tym zawodzie nie odpoczniesz i nie wyzdrowiejesz.
 • Jeśli lubisz udowadniać innym, że się mylą lub są… niemądrzy (niezależnie od faktów), nie musisz z tego rezygnować. Zrezygnuj jednak z pracy agenta, bo to pewna porażka.
 • Nie musisz mieć zawodowego doświadczenia jako agent nieruchomości. Wystarczy świadomość, że jego zdobycie wymaga czasu, samozaparcia i wytrwałości. Dużej!
 • Jeśli uważasz, że lepszym wariantem dla agenta nieruchomości jest praca w pełni niezależna – tylko na własny rachunek (i koszt!) – przeczytaj nasz tekst: Samemu czy w zespole? i zdecyduj, czy faktycznie chcesz działać sam.

Sposoby, nie wymówki!

Praca agenta nieruchomości jest o wiele trudniejsza niż się powszechnie sądzi. Bo żeby „jechać” – nierzadko pod górkę – wciąż trzeba pedałować. I zawsze patrzeć do przodu, a nie tylko pod koła. Kto to zrozumie i na co dzień będzie szukał trudnych sposobów wygrywania, nie zaś łatwych wymówek – ma dużą szanse odnieść zawodowy i finansowy sukces! Bardzo Ci w tym pomożemy, ale Ty musisz chcieć jeszcze bardziej.

Chcesz? – To pisz!

Jeśli nasze przestrogi Cię nie zniechęciły i już wcześniej myślałaś/-eś o pracy agenta nieruchomości: NAPISZ do nas od razu! Również jeśli działasz sam/-a, lecz uznałaś/-eś, że warto stać się częścią zespołu agentów lokalnego biura nieruchomości najbardziej znanej  agencji na świecie. Biura, które dzięki swoim Agentom ma wiele powodów do dumy. Stań się jednym z nich!

RE/MAX EXPERTS, biuro nieruchomości w Poznaniu