infolinia: 61 225 43 63
ul. Poznańska 3/7, 60-848 Poznań
experts@remax-polska.pl

Dom Kiekrz dobra lokalizacja – blisko Poznania

Kierska 55B, Kiekrz, Polska

Szczegóły

Dom w Kiekrzu koło Poznania

Dom Kiekrz – zapraszamy do przyjrzenia się nieruchomości stojącej przy głównej ulicy Kiekrza – ul. Kierskiej, kilkadziesiąt metrów od przystanku autobusowego. Stąd są już tylko dwa przystanki do centrum miejscowości (2 km), gdzie znajdują się szkoła, przedszkole, ośrodek zdrowia, kościół oraz różnorodne sklepy i restauracje. Niewiele większa odległość dzieli budynek od Rokietnicy. Tam również na mieszkańców czeka cała infrastruktura, w tym m.in. Rokietnicki Ośrodek Sportu.

Rok budowy – technologia

Dom został wybudowany w 1990 r. Ma bardzo grube ściany (ponad pół metra), przez co latem jest tutaj chłodno, a zimą ciepło. Nie słychać tu także odgłosów z ulicy. Na ścianę składają się (od zewnątrz) pustak, warstwa wełny mineralnej i cegła szczelinówka.

Okna oraz drzwi wejściowe są drewniane. Na wszystkich oknach zamontowano zewnętrzne rolety. Podłoga na dolnym holu wyłożona jest płytkami, w kuchni i na górnym holu panelami, a w pozostałych pomieszczeniach wykończono ją wykładziną.

Dom Kiekrz – opis pomieszczeń

Rozplanowanie pomieszczeń na obu kondygnacjach (każda ma po 80 m2) sprawia, że budynek idealnie nadaje się do przystosowania go do potrzeb dwupokoleniowej rodziny lub wydzielenia dwóch mieszkań.

Na parterze znajdują się salon (23,5 m2), przestronna kuchnia ze spiżarnią (15,5 i 4 m2), duży hol (18 m2), łazienka (2,5 m2), pralnia (8 m2 – można ją przerobić na pokój), kotłownia (8 m2) i pomieszczenie pod schodami (4 m2).

Na górze z kolei znajdują się cztery pokoje (19, 15, 13 i 8 m2), kuchnia (12,5 m2) i łazienka (5 m2). Z kuchni wychodzi się na duży balkon. W tym miejscu istnieje możliwość dobudowania zewnętrznych schodów, a tym samym oddzielnego wejścia. Możliwa jest także adaptacja strychu.

Działka i uzbrojenie

Cały teren – działka ma 539 m2 – jest ogrodzony, od drogi oddziela go wysoki płot. Przed domem właściciel urządził warzywniak z krzewami i drzewami owocowymi. Z tyłu i boku posesji zaaranżowano część wypoczynkową z drewnianą altaną. Druga z altan, która ma ściany z pleksi, stoi tuż przy wejściu. Z boku domu znajduje się natomiast wiata na dwa samochody.

Budynek podłączony jest do kanalizacji, obecny właściciel korzysta jednak z wody, którą pobiera hydroforem z własnej studni. Dom ogrzewany jest przy pomocy pieca węglowego, możliwe jest jednak przerobienie ogrzewania na gazowe, na budynku znajduje się bowiem skrzynka gazowa. Tym samym kotłownia może pełnić funkcję pomieszczenia gospodarczego. Do budynku przylega też pomieszczenie o charakterze domowego warsztatu.

Otoczenie dom Kiekrz

W Kiekrzu, który leży nad dwoma jeziorami, znajduje się wiele ścieżek spacerowych. Dom stoi też przy ścieżce rowerowej, która wiedzie przez całą ul. Kierską. W jego najbliższym otoczeniu znajdują się nowe budynki, a z okien na piętrze rozciąga się malowniczy widok.

Nieruchomość położona jest już na terenie gminy Rokietnica, jednak od granic miasta Poznania dzieli ją niewiele ponad kilometr. Do centrum miasta – 15 km, a do Tarnowskich Term – ok. 11 km. Ogromnym atutem jest bliskość zjazdu z S11, to niespełna 2 km.

Serdecznie zapraszam na prezentację domu!

Powyższy opis ma charakter informacji i nie jest ofertą w rozumieniu przepisów Kodeksu Cywilnego

Informacja przekazana przez agenta / właściciela biura uważana jest za dokładną i rzetelną, ale nie jest gwarantowana i powinna być niezależnie zweryfikowana.

  • ID: 5120
  • Opublikowano 26 April 2018
  • Ostatnia aktualizacja 23 April 2019
  • Wyświetleń: 329

Plany

Rzut parteru

Rzut piętra